STOPTECH

StopTech jest amerykańskim  liderem produkcji układów hamulcowych o podwyższonej skuteczności. Firma wywodzi się z Centric Parts, światowej klasy producenta zestawów hamulcowych. StopTech jako pierwszy na rynku zaoferował szeroką gamę wyboru, co sprawiło, że jest jednym z liderów w branży hamulcowej.

Układy hamulcowe StopTech są stosowane w długodystansowych wyścigach, sporcie wyczynowym, tuningu, pojazdach specjalnych, wojskowych i opancerzonych.

W roku 2014 magazyn „AutoBild” zrealizował test powiększonych układów hamulcowych typu Big Brake Kit. W teście wzięły udział zestawy takich producentów jak: Brembo, AP Racing, Performance Friction, K-Sport oraz StopTech. Do testu wybrano zmodyfikowane BMW M3, które przeszło test z każdym z tych zestawów. Pod uwagę brano dystans hamowania, fading, oraz odczucia kierowcy.  W zawodach wziął również udział seryjny hamulec BMW z serii M. Na czołowej pozycji znalazł się zestaw BBK marki StopTech z perfekcyjną ilością punktów 5/5 w każdej z kategorii.

Więcej informacji na temat oferty tego producenta (Racing) uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Piotr Grzyb - [email protected]

Oficjalna strona internetowa producenta:
stoptech.com
Katalog produktów Stoptech:
StopTech Katalog