RAVENOL

Oleje RAVENOL to niemiecka marka, synonim najwyższej  jakości od lat pozytywnie weryfikowanej na torach wyścigowych całego świata. 

Aktywne uczestnictwo RAVENOL w roli partnera technicznego i konsultanta w krajowych i międzynarodowych wyścigach sięga roku 2004. RAVENOL dołączył wtedy do "Deutsche Produktionswagen Meisterschaft" (dzisiaj znany jako ADAC Procar ). W kolejnym roku był udział w World Touring Car Championship, WTCC, jako partner zespołu Ford-Hotfiel, dzięki czemu po raz pierwszy pojawił się w międzynarodowych wyścigach samochodowych. Kolejne lata natomiast to już tylko zwiększanie udziału w wyścigach w klasie samochodów turystycznych oraz konsekwentna budowa sukcesu RAVENOL Racing. Marka RAVENOL zaangażowana jest jako partner wielu zespołów i serii wyścigów samochodowych, wśród których należy wymienić World Rally Championship, WRC,  a także Mistrzostwa Świata Rallycross w FIA i WRX RAVENOL oraz Volland Racing.

RAVENOL od wielu lat wspiera wyścigi GT, a także takie serie jak ADAC GT Masters, Audi Sport TT Cup, Blancpain GT Series, GT4 European Championship i Le Mans 24h Race, w tym zespół Rosberg, Young Driver Aston Martin Racing, Farnbacher Racing, C.ABT Racing czy Phoenix Racing, w którym kierowcą jest młoda i bardzo utalentowana Polka Gosia Rdest.

RAVENOL bierze udział w wyścigach klasycznych bolidów jednomiejscowych - w zawodach od najniższych klas kierowców juniorów do najwyższych kategorii poniżej Formuły 1. RAVENOL był długoterminowym partnerem niemieckiego ATS Formula 3 Cup, a w Formule 4 wspiera kilka zespołów, w tym długoletniego partnera Neuhauser Racing oraz ich zespoły partnerskie Motopark Academy i Van Amersfoort Racing. Oba zespoły rywalizują w Mistrzostwach Europy Formuły 3 FIA, której RAVENOL jest oficjalnym partnerem. Jednym z najważniejszych partnerów RAVENOL jest najlepsza włoska drużyna PREMA, obecnie zespół Micka Schumachera. Współpraca PREMA i RAVENOL rozpoczęła się na początku 2016 roku od włoskiej i niemieckiej serii Formuły 4 poprzez Mistrzostwa Europy FIA F3 do serii GP2.

W 2014 r. RAVENOL został partnerem firmy Hockenheimring - właściciela najbardziej rozpoznawalnego toru wyścigowego w Niemczech. Pierwszy zakręt po prostej startowej nazwano "RAVENOL-Kurve", a na najważniejszym budynku została umieszczona 13- metrowa i ważąca prawie 6 ton butelka RAVENOL.

Od połowy 2016 r. również drugi niemiecki tor Nürburgring ma "RAVENOL-Kurve". RAVENOL nie tylko jest partnerem technicznym tego toru, ale dostarcza produkty smarne do Akademii Jazdy Nürburgring. RAVENOL jest również zaangażowany jako oficjalny partner i dostawca środków smarnych legendarnego wyścigu ADAC Zurich Nürburgring 24h odbywającego się na bogatym w tradycje torze Eifel.

Od czerwca 2015 r. RAVENOL jest wyłącznym partnerem technologicznym w zakresie smarowania firmy Opel Motorsport. Współpraca obejmuje rajdy krajowe i międzynarodowe (Opel Adam), a także wyścigi samochodów turystycznych, w których Opel startuje Astrą zarówno w TCR International Series, jak i w ADAC TCR Germany.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2016 RAVENOL został oficjalnym partnerem w zakresie środków smarnych serii ADAC GT Masters.

W sezonach 2016 i 2017 AUDI Sport TT Cup  bazowała na wysokiej jakości środkach smarnych RAVENOL, który był partnerem technologicznym i oficjalnym dostawcą tej serii.

Rozległe zaangażowanie RAVENOL w rajdy i wyścigi obejmuje dziś ponad 100 serii wyścigowych na całym świecie.

Aktywność RAVENOL w sportach motorowych to również szereg badań i testów na torach wyścigowych.

Wiele produktów z oferty przechodziło testy na torach Hockenheimring oraz Nürnburing, a wypracowane w ciężkich warunkach rozwiązania trafiły do produktów skierowanych do powszechnego stosowania.

Opiekun w Inter Cars SA: Jakub Kaczmarek - [email protected]