KONI

Holednerska firma Koni jest jednym z najbardziej znanych producentów amortyzatorów na świecie. Główna siedziba Koni Group znajduje się w Oud Beijerland, NL, gdzie zlokalizowane są działy badań i rozwoju, inżynierii, produkcji, finansów i kontroli jakości.

Oferta Koni podzielona jest na trzy główne części: Car & Racing, Truck Bus & Trailer i Railway Rolling Stock. My zachęcamy do zakupów oferty Car & Racing dotyczącej aut sportowych i SUV.

Ważnym elementem programu rozwojowego Koni jest udział w wyścigach samochodowych. Jest to świat ciągłych zmian i innowacyjności technicznej, gdzie można zdobyć doświadczenie wykorzystywane następnie w produkcji amortyzatorów do samochodów produkowanych seryjnie.

Od Rajdu Tulipanów w 1954 r. udział firmy Koni w wyścigach samochodowych był pasmem sukcesów, o czym świadczy 225 zwycięstw w Grand Prix i 13 tytułów Mistrza Świata F1 zdobytych przez samochody używające amortyzatorów Koni. Obecnie firma ma status Partnera Technicznego teamu F1 Sahara Force India.

Amortyzatory Koni sprawdzały się też w wyścigach różnych formuł i rajdach samochodowych, takich jak wyścigi Formuły Ford, F3, F3000; brytyjski BTCC; amerykańskie Indy, IRL, CART, Can-Am i NASCAR; niemieckie STW, DTCC i DTM; francuskie 24h Le Mans, by wymienić tylko najbardziej znane.

Najsłynniejsi producenci samochodów wyścigowych, tacy jak Dalara, Lola, Swift, Lamborghini, Ford, Honda, Audi, Nissan, Lotus czy DaimlerChrysler zaufali jakości amortyzatorów Koni, wykorzystując je w zawieszeniach wersji wyścigowych swoich pojazdów.

Więcej informacji na temat oferty tego producenta uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Piotr Grzyb - [email protected]

Oficjalna strona internetowa producenta:
koni.com
Katalog produktów KONI:
KONI Katalog