EXEDY

Japońska korporacja Exedy to jeden z wiodących światowych producentów wysokojakościowych sprzęgieł. Ambicją firmy jest projektowanie części do samochodów użytku codziennego, reprezentujących jakość produktów przeznaczonych do klasy wyczynowej. Dziesięciolecia badań i udoskonaleń sprawiły, że od lat 90. XX w., pojazdy wyścigowe wyposażone w komponenty marki Exedy zajmują zwycięskie miejsca w wielu światowych mistrzostwach.

W ofercie producenta znaleźć można duży wybór wysokojakościowych sprzęgieł oraz kół zamachowych. Produkty Exedy są trwałe i dobrze zachowują się w warunkach dużych obciążeń, którym poddawane są na torach wyścigowych. Sprzęgła marki Exedy wykorzystywane są również na potrzeby pierwszego montażu przez japońskich producentów samochodów wielu marek, między innymi Nissana, Mitsubishi i Hondy.

Firma ma swoje korzenie w niewielkiej fabryce produkującej i naprawiającej tarcze sprzęgłowe – Adachi Manufacturing. Rozwój przedsiębiorstwa nabrał tempa, gdy w latach 50. ubiegłego wieku, przekształciło się w korporację Daikin, czyli bezpośredniego przodka obecnej Exedy. Pierwsze sportowe sprzęgła firmy, zaprojektowane z myślą o skutecznym współdziałaniu z wysokoobrotowymi silnikami samochodów wyścigowych, opracowano w 1964 r.

Więcej informacji na temat oferty tego producenta uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Damian Drożyński - [email protected]

Oficjalna strona internetowa producenta:
exedy-racing.com
Katalog produktów Exedy:
Exedy Fitting Search