EBC

Grupa EBC Brakes została założona w 1978 r. Od początku swojej działalności, firma była pionierem w produkcji klocków i tarcz hamulcowych do motocykli. W drugiej połowie lat 80-tych, urosła do rangi czołówki światowej z bardzo mocną pozycją w każdym segmencie przemysłu związanego z hamulcami.

Po zdominowaniu rynku motocyklowego, co objawiło się największą sprzedażą i dostępnym asortymentem na zachodnich rynkach, EBC Brakes zajęło się produkcją szerokiego asortymentu klocków do rowerów górskich, samochodów osobowych, samochodów wyścigowych i rajdowych, ciężarówek, autobusów, a nawet lokomotyw.

Grupa EBC posiada fabryki w Northampton Bristolu w Wielkiej Brytanii oraz w Cleveland w USA. Produkty firmy są znane i sprzedawane w większości krajów świata poprzez sieć dystrybutorów. Firma EBC Polska, została utworzona w celu dystrybucji produktów firmy na rynkach: polskim, białoruskim oraz ukraińskim.

Od ponad 20 lat EBC jest dominującym producentem hamulców do motocykli całego świata z pokaźną listą zwycięzców mistrzostw świata używających produktów tej firmy. Hamulce EBC były używane w wielu edycjach mistrzostw świata wyścigów motocyklowych w klasie Super Sport przez team Alstar Corona, zdobywając dwukrotnie tytuł mistrza świata (98 Fabrizio Pirowano, 99 Stefan Chambon). W klasie Off-Road grupa EBC kontynuowała sukcesy dzięki Buddy Antunezowi - zwycięzcy amerykańskich mistrzostw Arena Cross, oraz pięciokrotnemu mistrzowi świata Joelowi Smetsowi, używającemu od wielu lat produktów EBC.

Więcej informacji na temat oferty tego producenta (Racing) uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Tomasz Kamiński - [email protected]

Oficjalna strona internetowa producenta:
ebcbrakes.com
Katalog produktów EBC:
EBC Catalogue