DBA

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w produkcji, badaniach i rozwoju oraz doświadczeniu w zakresie projektowania, DBA osiągnęło najwyższą wiedzę w temacie wydajności i jakości tarcz hamulcowych, mających krytyczny wpływ na bezpieczeństwo. DBA współpracując z zespołami wyścigowymi, producentami części zamiennych, policją oraz wojskiem na całym świecie dostarczając rozwiązań dla ich potrzeb w zakresie systemów hamowania oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych.

W przeciwieństwie do innych marek, które są jedynie importerami lub dystrybutorami, DBA kontroluje cały proces wytwarzania począwszy od R & D, poprzez etap projektowania, aż do odlewania, produkcji i procesu dystrybucji.

Doświadczenie DBA oraz ciągłe badania i rozwój doprowadziło do rozwoju wiodącej technologii, w tym opatentowane żeliwo szare XG-150 z wysoką zawartość węgla, dwukierunkowe nacięcia (T2 i T3), obróbka termiczna TSP i opatentowany system wentylacji Kangaroo Paw.

Żeliwo szare XG-150 jest bogate w węgiel i jest wytwarzane jako stop o doskonałych właściwościach termicznych, które są kluczowym czynnikiem w procesie produkcji odlewów. W połączeniu 
z opatentowaną konstrukcją wentylacji Kangaroo Paw zapewnia najwyższą wytrzymałość strukturalną, tłumienie hałasu i stabilność termiczną.

W połączeniu z procesem TSP, DBA umożliwia materiałom radzenie sobie z szybkimi cyklami termicznymi z temperaturą rdzenia sięgającą około 700 st C i więcej.

DBA opracowało proces TSP ™ (Thermal Stability Profiling), odciążający odlew podczas procesu produkcyjnego. W przeciwieństwie do innych odlewów żelaza, formuła XG-150 została stworzona na potrzeby procesu TSP, w wyniku którego rotor jest idealny do hamowanie w bardzo wymagających warunkach oraz idealnie nadaje się do zastosowań w autach o sportowych osiągach oraz motorsporcie.

Oficjalna strona internetowa producenta:
dba.com.au
Katalog produktów DBA:
DBA Online Catalogues