BMC

Włoski producent sportowych filtrów powietrza oraz układów dolotowych dedykowanych samochodom osobowym i motocyklom. W filtry BMC wyposażane są pojazdy tak znanych marek jak np. BMW, Ferrari, Porsche czy Yamaha. Komponenty producenta są wybierane na pierwszy montaż do wielu aut klasy Grand Tourer. BMC Filters dostarcza także układy dolotowe zespołom Formuły 1, WTCC, Superbike czy DTM.

Oferta sprzedaży BMC Filters obejmuje filtry powietrza, układy dolotowe oraz akcesoria do filtrów. Atutem filtrów włoskiego producenta jest materiał, z którego są wykonane – odporny na wysokie temperatury i wilgotność poliuretan. Dodatkowo filtry wyposażone są w warstwę bawełny, wkomponowaną pomiędzy dwie warstwy siatki metalowej. Filtry BMC zaprojektowane są z myślą o zwiększeniu przepływu powietrza, co pozwala na optymalne wykorzystanie mocy silnika. to tzw. filtry mokre – nasączone olejem, dzięki któremu nawet drobne zanieczyszczenia nie dostają się do sinika.

Celem biznesowym i wizerunkowym firmy jest implementacja technologii stosowanej w motosporcie do samochodów przeznaczonych do codziennej jazdy.

BMC Filters założył w 1973 r. we Włoszech, Gaetano Bergami. Wówczas spółka zajmowała się dystrybucją akcesoriów motocyklowych japońskiego producenta Yoshimura. W następnych latach do listy reprezentowanych firm dołączyli: Bridgestone, Kayaba Keihin, Mikuni oraz Cosworth. Technicy i konstruktorzy BMC zaczęli jednocześnie rozwijać autorskie rozwiązania firmy dla aut i motocykli wyścigowych oraz ulicznych. Przełom w rozwoju BMC Filters nastąpił po nawiązaniu współpracy z zespołem Ferrari F1, dla którego firma zaprojektowała elementy filtracyjne.

Obecnie BMC jest międzynarodowym przedsiębiorstwem z oddziałami w Europie – we Włoszech i Niemczech, a także w Chinach i Indiach.

UKŁADY DOLOTOWE

Więcej informacji na temat oferty tego producenta uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Piotr Grzyb - [email protected]


Oficjalna strona internetowa producenta:
bmcairfilters.com
Katalog produktów BMC:
BMC Airfilters Product Search