ATE

Niemiecka firma ATE jest producentem elementów układów hamulcowych na potrzeby niezależnego rynku części zamiennych. Wyroby marki ATE cenione są zarówno w świecie sportów motorowych, jak i wśród klientów indywidualnych. W pierwszej połowie XX w. przedsiębiorstwo zasłynęło z innowacyjnych rozwiązań, zaopatrując w części między innymi zespół wyścigowy Daimler-Benz oraz pierwszy europejski samochód wyposażony seryjnie w hamulce hydrauliczne. Aktualnie firma jest częścią międzynarodowego koncernu Continental.

W ofercie producenta znajdują się między innymi, tuningowe tarcze nacinane Power Disc.

Firma ATE została założona przez Alfreda Tevesa, który w 1906 r. stworzył sieć dealerską akcesoriów samochodowych, a trzy lata później wspólnie z inżynierem Matthäusem Braunem założył fabrykę chłodnic. Ich produkty wybrało do pierwszego montażu wielu producentów samochodów z tamtych lat. Kolejny z otwartych przez niego zakładów produkcyjnych wytwarzał pierścienie tłokowe oraz układy hamulcowe. W 1921 r. przedsiębiorstwo Tevesa przyjęło znaną po dziś dzień nazwę ATE.

Więcej informacji na temat oferty tego producenta uzyskacie u opiekuna w Inter Cars SA: Daniel Waliszkiewicz - [email protected]

Oficjalna strona internetowa producenta:
ate-brakes.com
Katalog produktów ATE:
ATE Online Catalogues