Data publikacji: 2017-11-27

Rajd Barbórka już w ten weekend

Ponad sto załóg znalazło się na liście zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Na trasach grudniowych odcinków specjalnych spotkać można będzie wielu znanych zawodników. Jednym z nich będzie Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Grupy Inter Cars.

Rajd Barbórka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez rajdowych w Polsce. Wydarzenie co roku gromadzi szeroką rzeszę entuzjastów, którzy z zapartym tchem podziwiają zmagania swoich idoli.

Jednym z zawodników, którego będzie można podziwiać podczas tegorocznej edycji będzie Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Grupy Inter Cars. Wraz ze swoim pilotem, Marcinem Sienkiewiczem, wystartują Subaru Imprezą GT.

W tym roku nie przewidziano organizacji oddzielnego rajdu dla samochodów historycznych, ale oczywiście pojawią się one na odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka. W klasach L1, L2 i L3 zobaczymy ponad 20 niesamowitych rajdowych samochodów. Dla fanów sportów motorowych będzie to niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się takim maszynom, jak Audi Quattro A2, Lancia Delta, czy rodzimym produkcjom – Fiatom 125p oraz Polonezom FSO. Samochody historyczne będą klasyfikowane w klasyfikacji generalnej rajdu ale również w oddzielnej, przewidzianej dla nich klasyfikacji. Zwycięzcy otrzymają puchary za wygraną w klasyfikacji samochodów historycznych Rajdu Barbórka oraz Kryterium Karowa.