Data publikacji: 2017-02-04

Nivette triumfował, Oleksowicz na ósmym miejscu


Filip Nivette i Kamil Heller triumfowali podczas Rajdu Gdańsk, jedynej szutrowej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Krzysztof Oleksowicz ukończył rywalizację na ósmym miejscu.

Filip Nivette i Kamil Heller po raz drugi w tym sezonie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sięgnęli po komplet punktów. Rajd Gdańsk wygrali we wspaniałym stylu, wcześniej triumfując w aż dziewięciu odcinkach specjalnych.

Rajd Gdańsk, który odbył się w weekend, 26-28 maja 2017 roku, to jedyna szutrowa runda w kalendarzu Inter Cars RSMP. Na jego starcie stawiły się 32 załogi. Rywalizacja rozpoczęła się od pierwszego odcinka specjalnego Kolbudy, który jednak został przerwany po wypadku załogi Mikołaj Kempa/Marcel Grudziński. Ta pętla ostatecznie zakończyła się więc po trzech próbach, po których prowadzili Filip Nivette i Kamil Heller, a za nimi, ze stratą 6,8 s, był Dominik Butvilas. Podczas drugiej pętli tego dnia najistotniejszy okazał się oes nr 7, czyli Szemud. Wówczas Nivette wypracował sobie aż 12,6 sekund przewagi. Do niedzielnego etapu rajdowych zmagań ta załoga przystąpiła więc, mając ponad 25 sekund przewagi nad następnym zespołem. Ten dzień przyniósł im kolejne cztery oesowe zwycięstwa, a także dodatkowe punkty za najlepszy wynik podczas finałowego odcinka Power Stage.

W Rajdzie Gdańsk wziął udział również Krzysztof Oleksowicz, któremu na prawym siedzeniu Forda Fiesty R5 towarzyszył Sebastian Sadowiski. Praktycznie przez cały czas załoga utrzymywała się w pierwszej dziesiątce najlepszych kierowców, a ostatecznie całą rundę zakończyła na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

Klasyfikacja Rajdu Gdańsk

  1. Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) 1:01:16,0s
  2. Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius (Skoda Fabia R5) +52,3s
  3. Bryan Bouffier i Gilbert Dini (Ford Fiesta) +1:19,1s
  4. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) +1:36,9s
  5. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) +2:51,6s
  6. Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5) +3:03,4s
  7. Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Ford Fiesta R5) +4:58,3s
  8. Krzysztof Oleksowicz i Sebastian Sadowski (Ford Fiesta R5) +7:21,3s
  9. Dariusz Topolewski i Paweł Drahan (Mitsubishi Lancer Evo IX) +7:54,0s
  10. Kacper Wróblewski i Łukasz Sitek (Peugeot 208 R2) +7:58,0s