Data publikacji: 2023-11-21

DEFA WarmUp - ogrzewanie postojowe

Doskonały sposób na rozpoczęcie dnia!Norweska firma Defa na rynku działa już od połowy zeszłego wieku w jednym, konkretnym celu. Jej nowoczesne rozwiązania mają skutecznie ogrzewać silnik i tym samym obniżyć zużycie paliwa, a także emisję spalin.

NIEZALEŻNE ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE POSTOJOWE DEFA WarmUp 

DEFA WarmUp jest niezależnym ogrzewaniem postojowym, zasilanym prądem zmiennym
z sieci 230V.  System ten w sposób wygodny, bezpieczny i wydajny sprawia, że silnik łatwo się uruchamia, wnętrze pojazdu ma odpowiednią temperaturę, a akumulator jest w pełni naładowany przez całą zimę. Radykalnie poprawia komfort użytkowników, zwiększa żywotność jednostki napędowej przy jednoczesnym zmniejszeniu spalania. Wysoka trwałość oraz skuteczność produktów tej marki sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem na całym świecie.


Podstawowy system ogrzewania postojowego zbudowany jest w oparciu o grzałkę silnika. Konstruowana jest ona indywidualnie pod konkretną jednostkę napędową, co gwarantuje najlepszą efektywność pracy, wydajność i bezpieczeństwo. Grzałkę uzupełniają przewody zasilające
wewnętrzne i zewnętrzne z gniazdem przyłączeniowym.

Dzięki modułowej budowie system DEFA WarmUp może być konfigurowany w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Elementem, o który możemy rozbudować wersję podstawową jest ogrzewacz wnętrza, który zdecydowanie poprawia komfort użytkowania pojazdu. Nowatorskie i eleganckie urządzenie grzejne potrafi ogrzać wnętrze przedziału kierowcy do temperatury nawet +20°C, skutecznie rozmrażając zmarzlinę na szybach.


Ponadto system DEFA WarmUp można rozbudować o automatyczne ładowarki akumulatorów. Taka ładowarka zaczyna pracę natychmiast po podłączeniu zasilania - nawet wówczas, gdy podgrzewanie silnika i przedziału kierowcy jest wyłączone. Po naładowaniu się akumulatora ładowarka samoistnie przechodzi w tryb podtrzymania, zabezpieczając akumulatory przed przeładowaniem. W celu ochrony akumulatora przed uszkodzeniem, napięcie ładowania korygowane jest w zależności od temperatury otoczenia.Kolejną funkcją jest możliwość wyposażenia systemu w programator sterujący. Dzięki niemu, cały system staje się nieomalże bezobsługowy. Programator umożliwia takie sterowanie pracą układu, by niezależnie od temperatury otoczenia silnik pojazdu i kabina kierowcy zostały podgrzane do odpowiedniej temperatury z gotowością na określoną godzinę.


DEFA WarmUp – opis szczegółowy | Instalacje Samochodowe ...
Dla najbardziej wymagających w ofercie DEFA jest pilot zdalnego sterowanie SmartStart. Estetyczny trwały, wykonany w formie breloczka do kluczyków samochodowych. Zasięg działania do 1200 metrów. Pilot posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. programowanie dwóch czasów gotowości samochodu z podziałem na 7 oraz 5 dni tygodnia, możliwość natychmiastowego włączenia/wyłączenia ogrzewania pojazdu, a także funkcje informacyjne. Po skomunikowaniu się z pojazdem użytkownik informowany jest o stanie systemu, napięciu akumulatora, temperaturze zewnętrznej. Pilot SmartStart może także sterować pracą niezależnego ogrzewania postojowego spalinowego współpracując
z systemami wiodących europejskich producentów.Modułowa budowa systemu pozwala nie tylko dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb, ale również zdecydowanie ograniczyć koszt urządzenia czyniąc je kilkakrotnie tańszym niż porównywalne niezależne systemy grzewcze z zasilaniem paliwowym. Koszt podstawowego rozwiązania zamyka się kwotą kilkuset złotych, a prostota rozwiązania gwarantuje szybki
i nieskomplikowany montaż oraz dużą niezawodność.Zobacz dostępne produkty Defa w naszej ofercie i dostosuj system do swoich oczekiwań. 

Zobacz video z montażu instalacji DEFA WarmUpZobacz video opisujące zalety instalacji DEFA WarmUp