Data publikacji: 2017-08-23

BREMBO XTRA w ofercie Inter Cars SA

Nowa gama tarcz hamulcowych Brembo Xtra wyróżnia się specjalnymi otworami, które łączą wyjątkowy efekt estetyczny z doskonałym zachowaniem i wydajnością w każdych warunkach hamowania. Gama Brembo Xtra, opracowana przez dział Badań i Rozwoju (R&D) Brembo na bazie doświadczeń z producentami najbardziej prestiżowych marek samochodów oraz producentami ze świata wyścigów, charakteryzuje się otworami na powierzchni hamowania, co umożliwia znaczną poprawę wydajności całego układu hamulcowego. Tarcza Brembo Xtra o sportowym wyglądzie, wzmocniona powłoką UV, zapewnia niezawodność, doskonałą skuteczność i maksymalne bezpieczeństwo.

Xtra dla każdego!!
W fazie projektowania specjaliści Brembo specjalnie opracowują liczbę, wymiar, kształt i rozmieszczenie każdego otworu w każdej tarczy gamy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo produktu. Tak zaprojektowane tarcze Brembo Xtra następnie przechodzą wszystkie testy na hamowni podwoziowej i na drodze.

Wśród pojazdów, w których stosowane mogą być tarcze Brembo Xtra znajdują się samochody kompaktowe, klasy średniej, coupé oraz SUV'y . W rezultacie powstała najpełniejsza i najbardziej nowoczesna gama tarcz sportowych na rynku.

Czyszczenie i renowacja klocków
Otwory dają efekt "zgarniania", który czyści powierzchnię klocka ze szkodliwych osadów materiałowych, a także zapobiega osadzaniu się w materiale ciernym klocka nawet najmniejszych pozostałości materiału żelaznego, pochodzących ze zużycia tarczy hamulcowej.

Lepsze osiągi na mokrej nawierzchni
Otwory umożliwiają również przerwanie filmu wodnego, który może utworzyć się na powierzchni hamującej. Dlatego nawet podczas jazdy po mokrej nawierzchni układ reaguje skutecznie już przy pierwszym hamowaniu.

Chłodzenie układu hamulcowego
Obecność otworów poprawia zdolność odprowadzania ciepła z tarczy i klocka, ze względu na swobodniejszy przepływ powietrza, co zwiększa wydajność całego układu hamulcowego.

Oferta BREMBO XTRA