Data publikacji: 2017-08-11

Bouffier wygrał w Rzeszowie

Francuzi Bryan Bouffier i Gilbert Dini wygrali w sobotę Rajd Rzeszowski. Impreza stanowiła trzecią rundę Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jak również piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy.

Bryan Bouffier pilotowany przez Gilbrta Dini po raz piąty w karierze wygrał Rajd Rzeszowski. Francuz zdominował rywalizację, będąc najszybszym na 7 odcinkach specjalnych.

Drugie miejsce ze stratą 38 sekund zajęła załoga Kajetan Kajetanowicz Jarosław Baran. Kajto wygrał 1 odcinek, zdobywając przy tym specjalną nagrodę RMF Maxx Trophy przyznawaną za zwycięstwo na Power Stage’u.

Podium uzupełnił duet Grzegorz Grzyb Bogusław Browiński. Tej załodze, która na swoje konto zapisała jeden odcinek specjalny, do zwycięzców zabrakło nieco ponad minuty. Na czwartej pozycji dojechał Łukasz Habaj pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Piąte miejsce wywalczyła załoga Tomasz Kasperczyk Damian Syty, a szóste Filip Nivette z Kamilem Hellerem na prawym fotelu. Ten wynik pozwolił Nivettowi utrzymać pewne prowadzenie w klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Siódma lokata przypadła Marcinowi Gagackiemu i Pawłowi Drahanowi, a ósma Janowi Chmielewskiemu pilotowanemu przez Michała Majewskiego.

Tym samym załoga jadąca BMW była najszybszą ośką i wygrała klasę OPEN 2WD.

W klasie Open N triumfował powracający na polskie odcinki specjalne Maciej Lubiak, którego pilotem był Maciej Wisławski. Do 9 odcinka specjalnego liderami tej klasy byli Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel, ale panowie jadący w barwach Subaru Poland Rally Team musieli wycofać się z rywalizacji po awarii skrzyni biegów.

Kierowców startujących w mistrzostwach Polski czeka teraz miesiąc przerwy – do rywalizacji wrócą oni na początku września, kiedy to odbędzie się Rajd Dolnośląski.


   Klasyfikacja Rajdu Rzeszowskiego


 1. Bryan Bouffier / Gilbert Dini (Francja, Ford Fiesta R5) 1:58:12,6 sek.
 2. Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran (Polska, Ford Fiesta R5) +38,5 sek.
 3. Marijan Griebel / Stefan Kopczyk (Niemcy, Skoda Fabia R5) +55,6 sek.
 4. Grzegorz Grzyb / Bogusław Browiński (Polska, Skoda Fabia R5) +1:08,0 sek.
 5. Sylvain Michel / Jérôme Degout (Francja, Skoda Fabia R5) +1:45,1 sek.
 6. José A. Suárez / Cándido Carrera (Hiszpania, Peugeot 208 T16 R5) +2:24,0 sek.
 7. Łukasz Habaj / Daniel Dymurski (Polska, Ford Fiesta R5) +3:14,1 sek.
 8. Josh Moffett / James Fulton (Irlandia, Ford Fiesta R5) +3:38,0 sek.
 9. Bruno Magalhães / Hugo Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5) +4:38,8 sek.
 10. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Polska, Ford Fiesta R5) +4:42,9 sek.