Data publikacji: 2017-11-29

BMC AIR FILTERS w ofercie IC TUNING

BMC to Producent najwyższej, światowej jakości filtrów powietrza i układów dolotowych. 

Firma BMC kładzie duży nacisk na jakość swoich produktów. W laboratoriach przeprowadzane są bardzo rygorystyczne i kompleksowe testy. Produkty BMC są konstruowane tak, aby spełniały międzynarodowe normy ISO 5011. Są stosowane również jako wyposażenie OE w wielu modelach aut i motocykli. W związku z tym cykl produkcji nadzorowany jest przez audyty producentów aut dla których są one dostarczane fabrycznie. Ten fakt, w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie motoryzacji, sportów motorowych, aeronautyki, żeglugi morskiej i przemysłu sprawia, że filtry BMC są produktami z najwyższej półki jakościowej dostępnymi na rynku.

Materiał filtracyjny zastosowany w produktach BMC to specjalna  bawełna nasączona odpowiednim olejkiem przechwytującym najmniejsze zanieczyszczenia. Filtr składa się z kilku warstw tej bawełny umieszczonych między dwiema powłokami metalowej siatki. Całość jest pofałdowana w celu zwiększenia powierzchni filtracyjnej i umieszczona w ramce wykonanej z wysokiej jakości poliuretanu. Ramka ma kształt odpowiadający oryginalnej obudowie filtra –AirBoxu, dzięki czemu, wymiana filtra jest bardzo prosta. Poliuretanowa ramka filtra jest wykonana jako odlew, nie ma miejsc łączenia, a sam poliuretan jest odporny na odkształcenia powstające w wysokiej temperaturze i wilgotności co zapewnia najwyższą wytrzymałość i długowieczność filtra.

Filtry BMC są wielorazowego użytku, dzięki czemu możesz cieszyć się ich doskonałymi parametrami przez wiele lat bez potrzeby wymiany na nowy. Filtr należy czyścić co około 10 000km za pomocą specjalnie do tego celu polecanych środków z oferty BMC. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji filtr utrzymuje swoje doskonałe zdolności filtracyjne i pozwala na oszczędności.

Przewagą filtrów BMC nad papierowymi filtrami jest przede wszystkim:

- zwiększenie przepływu powietrza, a co za tym idzie wydajności pracy silnika i podniesienie mocy

- zwiększenie poziomu filtracji do cząstek o wielkości 7 mikrometrów, dzięki czemu przedłużamy żywotność silnika

- możliwość wielokrotnego wykorzystania bez utraty właściwych parametrów filtracyjnych.

- odporność na wysokie temperatury i wilgotność.

Doskonała jakość, perfekcyjne parametry filtracyjne, wysoki  przepływ powietrza,  ręczne wykończenie każdego egzemplarza, docenione zostały przez producentów  takich jak np. YAMAHA, FERRARI, BMW , PORSCHE.  Stosowane są przez niemal wszystkie teamy formuły F1.

Filtry BMC znajdziesz na wyposażeniu wielu aut klasy GT jako OE. Produkty BMC zyskały również aprobatę i certyfikaty  aeronautyki co sprawiło że są one stosowane w wojskowych helikopterach działających w najtrudniejszych, pustynnych warunkach!

W ofercie znajdują się popularne filtry panelowe (wkładki), filtry stożkowe, układy dolotowe DIA oraz wykonane z włókien węglowych układy dolotowe i filtry serii CRF, CDA, OTA – najczęściej stosowane w najpopularniejszych, wyczynowych sportach motorowych.

SKLEP.INTERCARS.COM.PL: BMC FILTERS