Data publikacji: 2017-09-07

85 ekip pojedzie podczas 51. Rajdu Dolnośląskiego

85 załóg zgłosiło swój udział do rywalizacji w 51. Rajdzie Dolnośląskim, który zaplanowany jest w dniach 8-9 września 2017. Na kultowych trasach wyścigu zamelduje się cała czołówka Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Jak podaje organizator, z numerem pierwszym pojedzie Francuz, trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej stanowić będą 4. rundę Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 4. rundę Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Swoją bazę będą miały w Dusznikach – Zdroju.

Zgłoszenia do 4. rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nadesłało 47 teamów. Czołówkę otwierają Bryan Bouffier i Gilbert Dini w Fordzie Fiesta w specyfikacji Open N, przygotowanym przez Stec Rally Rent. Tuż za nimi, z numerem 2, otwierając klasę 2, pojadą liderzy RSMP Filip Nivette i Kamil Heller w Skodzie Fabii R5. Trzeci numer startowy otrzymali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec w Fordzie Fiesta R5. Za nimi ustawiono kolejno Tomasza Kasperczyka z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5), Dominykasa Butvilasa z Renatasem Vaitkeviciusem (Skoda Fabia R5) oraz Marcina Gagackiego z Marcinem Bilskim (Skoda Fabia R5).